معیار انتخاب دقیقترین آزمایشگاه چیست؟

ویژه مراجعین


تست‌های آزمایشگاهی ابزار ارزشمندی در پزشکی هستند که به پزشکان اجازه می‌دهند شرایط پزشکی را شناسایی و تشخیص دهند، درمان‌ها را ارزیابی کنند و بیماری‌ها را پایش کنند. انتخاب یک مرکز آزمایش آزمایشگاهی که اطلاعات سریع و دقیق را ارائه می دهد، راه مهمی برای اطمینان از دریافت بهترین مراقبت و درمان ممکن است. برای انتخاب دقیقترین آزمایشگاه در شهر کرج حتما از نکات زیر استفاده کنید.


 

 


چرا به آزمایش آزمایشگاهی دقیق نیاز دارم؟

اگر خوب نیستید، وضعیت اورژانسی دارید یا علائم غیرعادی دارید، پزشک ممکن است آزمایش آزمایشگاهی را توصیه کند. انواع مختلفی از آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد که ممکن است انجام شود. آنالیز خون و ادرار رایج ترین انواع آزمایشات آزمایشگاهی است. با شیوع ویروس کرونا، آزمایش‌های داخلی سریع بینی کرونا نیز به منظور به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض بین افراد با سهولت بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند. آزمایشات آزمایشگاهی عموما برای موارد زیر استفاده می شود:


وضعیت سلامتی خود را مشخص کنید

غربالگری برای اختلالات، ناهنجاری ها یا علائم اولیه بیماری

هر گونه تغییر در سلامت خود را بررسی کنید

یک بیماری یا عفونت را تشخیص دهید

عملکردهای بدن مانند کلیه ها، تیروئید یا کبد را ارزیابی کنید

ارزیابی وضعیت تغذیه

علائم را ارزیابی کنید

درمان را زیر نظر بگیرید

نظارت بر پیشرفت بیماری

برای پیدا کردن یک مرکز آزمایش آزمایشگاهی دقیق، نکاتی وجود دارد که باید رعایت کنید تا مطمئن شوید بهترین خدمات را دریافت می کنید.


تحقیق خود را انجام دهید

هنگام انتخاب یک مرکز دقیق آزمایشگاهی، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید. زمانی را صرف بررسی اینکه آزمایشگاه دارای شهرت خوب و نظرات مثبت است. اطمینان حاصل کنید که آنها اعتبارنامه های مربوطه را دارند و می توانند خدمات مورد نظر شما را ارائه دهند. حضور آنلاین، بازخورد بیمار، و هر گونه اطلاعات مرتبط دیگر را قبل از بازدید خود بسنجید تا مطمئن شوید که درمان و مراقبت حرفه ای که شایسته آن است دریافت می کنید.


به دنبال توصیه ها باشید

این احتمال وجود دارد که پزشک شما بتواند یک مرکزدقیق آزمایشگاهی را توصیه کند، اما اگر نه، می توانید ازتوصیه های خانواده و دوستان کمک بگیرید.


آیا شما توسط بیمه خود محدود شده اید؟

اگر قصد دارید تست های آزمایشگاهی را تحت بیمه خود داشته باشید، مهم است که بررسی کنید که مرکز آزمایش آزمایشگاهی که علاقه مند به استفاده از آن هستید تحت پوشش طرح بیمه شما باشد. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که دقیقاً چه چیزی در برنامه بیمه شما گنجانده شده است تا از هرگونه هزینه غیرمنتظره یا پنهان از جیب خود جلوگیری کنید.


یک مرکز آزمایشگاهی مقرون به صرفه را انتخاب کنید

اگر قصد ندارید از بیمه خصوصی برای تست های آزمایشگاهی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که آزمایشگاهی که انتخاب می کنید مقرون به صرفه است.


آیا مرکز آزمایشگاه خدمات دیگری را ارائه می دهد؟

بازدید از یک مرکز آزمایش آزمایشگاهی که به خدمات دیگر دسترسی دارد، ممکن است مفید باشد. این می تواند برای نیازهای سلامتی یا درمان آینده مفید باشد و تداوم مراقبت را تضمین کند.


آیا امکانات آزمایشگاهی آنچه را که نیاز دارم را ارائه می دهد؟

اکثر ازمایشگاه ها طیف وسیعی از تست های آزمایشگاهی را ارائه می دهند، اما همیشه باید بررسی کنید که آیا خدمات مورد نیاز شما را ارائه می دهند و می توانند نتایج را در اسرع وقت و با دقت و کیفیت بالا به شما برگردانند. برخی از امکانات آزمایش ممکن است به کودکان پاسخگو نباشند، بنابراین اگر فرزند شما نیاز به آزمایش خون دارد، مطمئن شوید که آزمایشگاه خدمات آزمایش خون کودکان را ارائه می دهد. به عنوان مثال نمونه گیرکودکان داشته باشد که کودک شما اذیت نشود و از آزمایشگاه خاطره بد نداشته باشد.


راحتی

بسته به نوع آزمایش آزمایشگاهی مورد نیاز، ممکن است لازم باشد در زمان دیگری برای دریافت نتایج آزمایش خود مراجعه کنید. بنابراین در صورت امکان، به یک مرکز مراقبتی با کیفیت بالا مراجعه کنید که دسترسی راحت و آسانی برای شما داشته باشد.


ترتیب یک بازدید

هدف نهایی یافتن امکاناتی است که به روز، با تجربه و دلپذیر باشد. انجام آزمایش‌های آزمایشگاهی می‌تواند ترسناک باشد، به‌ویژه برای کودکان یا کسانی که قبلاً آن را انجام نداده‌اند. اگر در مورد فرآیند سؤالی دارید، با مرکز تماس بگیرید یا یک قرار ملاقات ترتیب دهید.

 

 

 


انجام دقیق تست های آزمایشگاهی با کیفیت بالا در منطقه گوهردشت کرج

اگر به آزمایش آزمایشگاهی نیاز دارید و یا می خواهید بصورت آنلاین پذیرش شوید به سایت http://www.gohardashtlab.com/ مراجعه کنید. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اختصاصی ما انواع خدمات را برای مسائل بهداشتی غیر اورژانسی در منطقه گوهردشت و شهر کرج با بالاترین کیفیت ارائه می دهند. خدمات آزمایشگاهی ما شامل آزمایش‌های کووید-۱۹، آزمایش‌های آزمایشگاهی، آزمایشهای غربالگری بارداری، آزمایشهای چکاپ و همه ی آزمایشهای هورمونی و.... می باشد.